Ja si ndryshon kalendari i Skënderbeut!

Sot (dje) ndeshja e parë e Kupës, ndërsa nga e mërkura e në vazhdim kampionët e Shqipërisë do të kenë një kalendar ndryshe, duke luajtur një ndeshje në 72 orë   Në ...

Latifi si shumë “yje” të botës, e shëron “magjia” e Marijanës

Në Shqipëri i thanë se rikuperohej për 21 ditë, por specialistja nga Beogradi, Marijana Kovaçeviç, e bëri gati për 96 orë. Më parë ka shëruar yje si Diego Kosta, Aleksis ...

Ja si do të luajnë kampionët!

Trajneri Josa nuk ka preferuar ta zbardhë përpara lojtarëve 11-shen titullare ndaj Laçit. Të gjitha shanset janë që pjesa më e madhe e titullarëve të jenë në stol dhe pritet ...

Josa i vendosur: Superkupën e dua në Korçë!

 Trajneri i kampionëve vlerëson Laçin dhe kërkon nga të tijtë trofeun e parë sezonal: “Do të ketë rotacion, por për mua janë të gjithë në një niveli” Leonard TREBICKA Skënderbeu ...

Jashanica: Nuk jemi ngopur ende me trofe!

Kosovari deklaron një ditë përpara kurbinasve se Skënderbeu e nis me trofe këtë sezon të ri, pasi skuadra është në rrugë të mbarë dhe nuk ka kush ta ndalë “Do të jetë ...

Projekti 12 mln euro për sportin në Korçë

Pas pak ditësh në qytetin e Korçës do të fillojë zbatimi i projektit prej 12 milionë eurosh që do të përdoret për stadiumin “Skënderbeu”, për ta kthyer atë me standarde ...

Gushti “përvëlues”, kalendar i çmendur për kampionët

Superliga 2015-2016 pritet të shtyhet. Korçarët duhet të luajnë një ndeshje në katër ditë në këtë muaj të nxehtë     Leonard Trebicka   Muaji gusht që sapo ka ...

Përmeti: Skënderbeu mbërrin i pari në finish

Drejtori teknik i klubit korçar, Ilirjan Përmeti, në konferencën e djeshme për shtyp ka folur për 6 javët e mbetura. Ai rithekson se dëmet e tifozëve të kuq janë falur   Leonard ...

Berisha: Skënderbeu është kampion absolut

  Lojtari më ekspresiv te bardhekuqtë mendon se titulli tashmë nuk duhet diskutuar. Sipas tij, trofeu ka marrë “rrugën” drejt Korçës dhe nuk mund të kthehet pas   “E ...

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi thyen Skënderbeun, vendos goli i Pejiç, kualifikimi mbetet i hapur

KUKËSI – SKËNDERBEU 1-0 GOLAT: Pejiç 6′ KUKËSI: Smajli, Malota, Dushku, Mici, Musolli (Hasani 84′), Xheferson, Pit (Hoxha 60′), Zeqiri, Lushtaku, Pejiç; Trajner: Artim ...
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie
Plugin from the creators ofBrindes :: More at PlulzWordpress Plugins