Back Menu

K.F. Skënderbeu - Vendi ku bashkohen Ujqerit

Ja si do të luajnë kampionët!

Trajneri Josa nuk ka preferuar ta zbardhë përpara lojtarëve 11-shen titullare ndaj Laçit. Të gjitha shanset janë që pjesa më e madhe e titullarëve të jenë në stol dhe pritet të aktivizohen futbollistët, që kanë luajtur pak minuta në sfidat e fundit. Trajneri Josa mendohet të aktivizojë në portë Shehin. Në mbrojtje do të jenë Souza, Lulaj, Arapi dhe Abazi. Në mesfushë gati janë Progni, Dema, Shabani dhe Berisha, kurse në sulm Abilaliaj dhe Hristov. Megjithatë, nuk përjashtohen surpriza nga ana e trajnerit Mirel Josa, i cili shpesh ka ndryshuar kurs në momentet e fundit.

 

Formacioni i mundshëm i Skënderbeut

4-4-2

             Shehi

Souza   Lulaj      Arapi     Abazi

 

Progni   Dema     Shabani    Berisha

 

Hristov       Abilaliaj

Plugin from the creators ofBrindes :: More at PlulzWordpress Plugins