Ballina Football Përcaktohet kalendari i sezonit 2022/23!

Përcaktohet kalendari i sezonit 2022/23!

2
0

Është hedhur ditën e sotme në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti i edicionit të ri futbollistik 2022/2023 në Kategorinë e Parë.

Sezoni do të startojë në datën 3 shtator me Ujqërit që do të përballen në takimin e parë ndaj Tërbunit në transfertë dhe do të përfundojë në 6 maj 2023.

Kalendari i plotë:

JAVA 1: Tërbuni – Skënderbeu

JAVA 2: Skënderbeu – Dinamo

JAVA 3: Oriku – Skënderbeu

JAVA 4: Luzi – Skënderbeu

JAVA 5: Skënderbeu – Burreli

JAVA 6: Tomori – Skënderbeu

JAVA 7: Skënderbeu – Besëlidhja

JAVA 8: Apolonia – Skënderbeu

JAVA 9: Skënderbeu – Flamurtari

JAVA 10: Korabi – Skënderbeu

JAVA 11: Skënderbeu – Turbina

JAVA 12: Besa – Skënderbeu

JAVA 13: Skënderbeu – Lushnja

#forcaujqër

 

 

Artikulli paraprakLojë e luftuar nga të dyja ekipet, Skënderbeu mundet në miqësore me Malishevën

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu